Utrudnienia w ruchu w związku z budową kanalizacji deszczowej i sanitarnej

MAPA – BUDOWA KANALIZACJI – UTRUDNIENIA W RUCHU

Informujemy, iż w dniu 3 września 2018 r. planowane jest rozpoczęcie robót związanych z budową kanalizacji deszczowej i sanitarnej w Pucku. Prace rozpoczną się na ul. Łąkowej, po czym Wykonawca przystąpi do robót na ul. kmdr. E. Szystowskiego oraz około 10 września na ul. 10-go Lutego. W załączeniu przedstawiamy projekt czasowej zmiany organizacji  ruchu.

Na ul. Łąkowej budowana będzie kanalizacja o długości ok. 200 m. Podczas trwania prac lewy pas ruchu będzie zwężany odcinkami ok. 50 m oraz nastąpi ograniczenie prędkości do 30 km/h. Równolegle prowadzone będą prace na ul. kmdr. E. Szystowskiego. Zostanie tam wybudowane ok. 450 m kanalizacji wraz z przyłączeniami. Ulica będzie również zwężana odcinkami o długości ok. 50 m.

Około 10 września planowane jest rozpoczęcie robót na ul. 10-go Lutego. Wybudowane zostanie ok. 250 m kanalizacji w pasie drogowym, następnie prace prowadzone będą w poboczu, co nie będzie powodować większych utrudnień na drodze. Podczas trwania prac w pasie drogowym zostanie całkowicie zamknięty pas ruchu w kierunku Połczyna, Władysławowa, Helu. Zamknięcie nastąpi od Ronda NSZZ Solidarność do wyjazdu z ul. Małpi Gaj. Ruch w kierunku do centrum Pucka pozostanie bez utrudnień. Zostaną zorganizowane objazdy ul. Wejherowską, ul. Ks. Bernarda Sychty i ul. Małpi Gaj oraz ul. Wejherowską do ronda na ul. Helskiej – trasy 216 na Władysławowo, Hel. Do Połczyna proponowany objazd ul. Wejherowską, ul. Topolową i ul. Swarzewską.

Prosimy przewidzieć więcej czasu na dojazd do pracy i szkoły. O kolejnych etapach prac będziemy informować na bieżąco.