Zmiana trasy autobusu „Linia po Pucku” w związku z zamknięciem ul. Generała Józefa Hallera

Informujemy, że w związku z rozdziałem kanalizacji ogólnospławnej od dnia 04.03.2019 r. ul. Generała Józefa Hallera zostanie całkowicie zamknięta dla ruchu kołowego na okres ok. jednego miesiąca. Nadal zamknięta jest ul. Męczenników Piaśnicy oraz fragment ul. Nowy Świat do Al. Lipowej.

W związku z powyższym zmianie ulegnie trasa autobusu „Linia po Pucku”. Czasowo nieczynne stają się przystanki przy Urzędzie Miasta (nr 19), przy Placu Obrońców Wybrzeża (nr 20) oraz na ul. 10 Lutego (nr 22). Przystanek przy Liceum Ogólnokształcącym czasowo zmieni lokalizację i zostanie przeniesiony obok poczty. Autobus od przystanku Nowy Świat (nr 18) wraca ulicami Al. Lipową, Przebendowskiego i Wojska Polskiego w stronę ronda im. Macieja Płażyńskiego, po czym ul. Gdańską, Wałową i Morskiego Dywizjonu Lotniczego powróci na ul. Nowy Świat do ronda NSZZ Solidarność, celem kontunuowania trasy w kierunku ulicy Wejherowskiej. Zmiana trasy nie spowoduje zmiany rozkładu jazdy na pozostałych przystankach.

Jednocześnie zmianie ulegnie trasa autobusów PKS w kierunku centrum Pucka. Tymczasowo wyłączony zostanie przystanek przy Urzędzie Gminy Puck. Autobusy z Władysławowa, Połczyna w stronę centrum poruszać się będą ul. Helską do ronda, po czym ul. Wejherowską do przystanku Dworzec Autobusowy (zatrzymując się na przystanku Wejherowska).