Menu

O nas w mediach

Media o nas

Pucka Gospodarka Komunalna kończy wartą 1 mln złotych inwestycję w rozwój sieci ciepłowniczej w Pucku. Zostaną nią objętych kilka wspólnot mieszkaniowych na ul. Wojska Polskiego. Ciepło z miejskiej sieci to niższe rachunki za energie cieplną i ogrzewanie wody oraz likwidacja szkodliwej niskiej emisji. Przedstawiciele Puckiej Gospodarki Komunalnej zachęcają kolejne wspólnoty mieszkaniowe i gospodarstwa jednorodzinne do tego aby podłączyły się do sieci grzewczej. Kolejne inwestycje – m.in. na ul. Nowy Świat oraz w centrum miasta są planowane na przyszły rok.

Zawody Trolling Boat Masters 2019

6 mln złotych kosztowała budowa nowej siedziby Puckiej Gospodarki Komunalnej. Jej otwarcie zbiegło się z 20-leciem powołania spółki do życia. Dzięki zmianie lokalizacji firmy, niedaleko centrum miasta – na ul. Zamkowej – zwolni się atrakcyjna działka nad Zatoką Pucką. Ma tam powstać hotel z basenem. Miasto szuka inwestora na to przedsięwzięcie. Dodajmy, że Pucka Gospodarka Komunalna zajmuje się m.in. odbiorem i selekcją śmieci, oczyszczeniem miasta, utrzymaniem zieleni i dróg, wodociągami oraz ciepłownictwem. Zatrudnia ponad 100 osób.

Mikołaj juz zawitał do naszej szkoły i obdarował nas 6 kompletami pojemników do selektywnej zbiórki odpadów. Pojemniki pojawią w obu budynkach dzięki współpracy Puckiej Gospodarki Komunalnej, Obszaru Ekologia SP Puck oraz Rady Rodziców SP Puck. Serdecznie dziękujemy za owocną współpracę, w szczególności Panu Dyrektorowi PGK Markowi Falkowskiemu.🙂 Jak dobrze mieć tak Wspanialych Przyjaciół. Dzięki temu dzieci naszej szkoły są przygotowane na nowe wyzwania, które niesie 2020 rok. - Rada rodziców SP Puck